Sari la conținut
Prima pagină » Marian Neacșu spune că nu are „nicio problemă” în a fi învestit ministru cu voturile AUR: „Trebuie să avem un guvern”

Marian Neacșu spune că nu are „nicio problemă” în a fi învestit ministru cu voturile AUR: „Trebuie să avem un guvern”

La sfârșitul audierii din comisiile de specialitate ale Parlamentului, vicepremierul PSD Marian Neacşu a declarat luni, 22 iunie, că AUR este „partidul alături de care am semnat și votat o moțiune de cenzură” și a susținut că nu are „nicio problemă” ca Executivul din care face parte să fie votat de formațiunea condusă de George Simion.