Sari la conținut
Prima pagină » VIDEO Cernăuțeanu: Șoferul care a spulberat doi polițiști din Sîngerei ar fi adormit la volan

VIDEO Cernăuțeanu: Șoferul care a spulberat doi polițiști din Sîngerei ar fi adormit la volan

Șoferul care a spulberat doi oameni ai legii în raionul Sîngerei ar fi adormit la volan. Declarația aparține șefului Poliției Naționale, Viorel Cernăuțeanu.

Oficialul susține că asemenea concluzii au fost făcute după analizarea imaginilor video preliminare. Potrivit lui Cernăuțeanu, în momentul impactului ofițerii documentau o contravenție.

„Șoferul mijlocului de transport, din ceea ce vedem din imaginile preliminare, a adormit la volan și a pierdut controlul mijlocului de transport”, a declarat oficialul pentru TV Nord.

Doi polițiști au fost spulberați de mașină marți după amiază, la Grigorăuca, raionul Sîngerei. Urmare a impactului, aceștia s-au stins din viață la spital. Ofițerii de patrulare activau pe traseul R6 și se aflau pe acostament în momentul impactului.

Articolul VIDEO Cernăuțeanu: Șoferul care a spulberat doi polițiști din Sîngerei ar fi adormit la volan apare prima dată în Realitatea.md.