Sari la conținut
Prima pagină » Avertisment de la Kiev: Andrii Sîbiga, iritat de exercițiile de mobilizare din Belarus. „O tactică de intimidare față de țările vecine”

Avertisment de la Kiev: Andrii Sîbiga, iritat de exercițiile de mobilizare din Belarus. „O tactică de intimidare față de țările vecine”

Ministrul ucrainean al Afacerilor Externe, Andrii Sîbiga, a îndemnat comunitatea internațională să rămână vigilentă în contextul „exercițiilor de mobilizare” care se desfășoară în prezent în regiunea Grodno din Belarus, conform European Pravda.