Sari la conținut
Prima pagină » Românii au furat o statuie din patrimoniul Germaniei, pe care voiau să o topească. Lucrarea de arta a fost găsită în Buzău

Românii au furat o statuie din patrimoniul Germaniei, pe care voiau să o topească. Lucrarea de arta a fost găsită în Buzău

Poliţiştii din Buzău au recuperat o statuetă de mari dimensiuni care ar aparţine patrimoniului cultural naţional al Germaniei şi care fusese reclamată ca fiind furată la sfârşitul anului trecut.