Sari la conținut
Prima pagină » Șoferul care a provocat accidentul din Sîngerei, adus joi în fața instanței. Se decide dacă i se aplică arest preventiv

Șoferul care a provocat accidentul din Sîngerei, adus joi în fața instanței. Se decide dacă i se aplică arest preventiv

Șoferul care a provocat accidentul din Sîngerei va fi adus joi în fața instanței, informează TV Nord. Judecătorii urmează să decidă dacă i se aplică arest preventiv pentru 30 de zile, așa cum solicită procurorii.

Presa locală informează că bărbatul are 51 de ani. Acesta ar fi profesor de muzică într-o localitate din raionul Drochia.

Bărbatul ar fi adormit la volan și, drept urmare, ar fi pierdut controlul volanului, conform informațiilor oficiale, anunțat de șeful Poliției Naționale Viorel Cernăuțeanu și ministra Afacerilor Interne Daniella Misail-Nichitin.

Pentru cele mai importante știri, abonează-te la canalul nostru de TELEGRAM!

Pe 23 iunie, doi polițiști au decedat la spital, după ce au fost spulberați de un vehicul pe acostament, în apropierea localității Grigorăuca, raionul Sîngerei. Ambii ofițeri își exercitau în acel moment atribuțiile de serviciu.

Statul va acorda familiilor lor ajutor în valoare de câte un milion de lei. Decizia corespunzătoare a fost aprobată pe 24 iunie de către membrii cabinetului de miniștri.

Articolul Șoferul care a provocat accidentul din Sîngerei, adus joi în fața instanței. Se decide dacă i se aplică arest preventiv apare prima dată în Realitatea.md.