Vestea că vânătorii au undă verde de la Curtea Constituțională să împuște până la 900 de exemplare pe an îi mulțumește doar parțial pe românii care locuiesc în zonele de munte. Localnicii spun că animalele s-au înmulțit foarte mult și sunt tot mai periculoase. Coboară fără nicio reținere în zonele locuite și bagă spaima în oameni, zi și noapte. „Dacă se va face loc în pădure, urșii vor rămâne în pădure”, e de părere, în schimb, viceprimarul orașului Brașov.
Prima pagină » „E o soluție, dar nu eficientă”. Ce spun românii din zonele de munte despre legea care dublează cota de recoltare în cazul urșilor
„E o soluție, dar nu eficientă”. Ce spun românii din zonele de munte despre legea care dublează cota de recoltare în cazul urșilor
- de support
