Sari la conținut
Prima pagină » Trei ucraineni au fost recuperați de pe munte, în Maramureș. Unul dintre ei era pe drum de 7 zile

Trei ucraineni au fost recuperați de pe munte, în Maramureș. Unul dintre ei era pe drum de 7 zile

Trei cetăţeni ucraineni care au trecut graniţa în România prin Munţii Maramureşului şi au cerut ajutorul autorităţilor române au fost recuperaţi din munte. Unul dintre ei a fost găsit epuizat, fiind pe drum de şapte zile, iar ceilalţi doi erau blocaţi într-o zonă cu multe prăpăstii, potrivit Salvamont Maramureș.