Sari la conținut
Prima pagină » Tragedie! Ambii polițiști răniți grav în accidentul de la Grigorăuca au decedat la spital

Tragedie! Ambii polițiști răniți grav în accidentul de la Grigorăuca au decedat la spital

Sfârșit tragic pentru cei doi polițiști de patrulare, care au ajuns la spital în stare gravă după ce au fost loviți de un autoturism în timpul unei misiuni în raionul Sîngerei.

Poliția Națională anunță că ambii agenți au decedat la spital, în pofida eforturilor medicilor de a le salva viața.

Este vorba despre Chiriac Mihail, în vârstă de 29 de ani, și Dragan Nicolae, de 25 de ani. Aceștia au suferit traumatisme grave după ce au fost loviți de un Volkswagen, în timp ce se aflau pe acostament, lângă o autospecială de serviciu staționată regulamentar, cu semnalele luminoase pornite.

Instituția a transmis un mesaj de condoleanțe familiilor și colegilor.

„Transmitem sincere condoleanțe și întreaga noastră compasiune familiilor îndurerate ale colegilor noștri, rudelor și tuturor celor care i-au cunoscut și apreciat.Suntem alături de voi în aceste momente de profundă durere. Dumnezeu să-i odihnească în pace!”, se arată în mesajul publicat de Poliția Națională.

Precizăm că, șeful Poliției Naționale, Viorel Cernăuțeanu, a declarat că șoferul implicat ar fi adormit la volan. Ancheta continuă pentru a stabili toate circumstanțele tragediei.

Pentru cele mai importante știri, abonează-te la canalul nostru de TELEGRAM!

Articolul Tragedie! Ambii polițiști răniți grav în accidentul de la Grigorăuca au decedat la spital apare prima dată în Realitatea.md.