Sari la conținut
Prima pagină » Majoritatea adolescenţilor australieni continuă să folosească reţelele sociale, în ciuda interdicţiei. Concluziile unui nou studiu

Majoritatea adolescenţilor australieni continuă să folosească reţelele sociale, în ciuda interdicţiei. Concluziile unui nou studiu

Opt din zece tineri australieni au declarat că au continuat să acceseze reţelele sociale în lunile care au urmat intrării în vigoare a interdicţiei pentru minorii cu vârsta sub 16 ani, conform unui studiu citat joi de DPA/PA Media.