Ministrul iranian de Externe, Abbas Araghchi, a afirmat duminică, la Bagdad, că ţara sa este singura responsabilă pentru ca traficul în Strâmtoarea Ormuz să revină la nivelurile anterioare războiului început la sfârşitul lunii februarie şi a avertizat că orice altă intervenţie „va întârzia redeschiderea” sa, transmite EFE, potrivit Agerpres.
Prima pagină » Iranul avertizează că orice „intervenție” va întârzia redeschiderea Strâmtorii Ormuz
Iranul avertizează că orice „intervenție” va întârzia redeschiderea Strâmtorii Ormuz
- de support
